59. ročník Běhu lyžařů okolo Jahodovky 2024

12.09.2024

V sobotu 7. září se uskutečnil již 59. ročník Běhu lyžařů okolo Jahodovky, pořádaný lyžařským klubem Slovan Karlovy Vary. Na účastníky čekaly perfektně připravené tratě, které oproti předchozím ročníkům doznali několik změn, velmi dobrá organizace zajištěná zkušenými pořadateli a to vše bylo korunováno nádherným slunečným počasím.

V 10:30 odstartovala nejmladší kategorie "Prťat" na 200 metrů, kdy mnozí absolvovali svůj vůbec první závod v životě. Někteří bez sebemenších problémů, jiní s doprovodem rodičů, ale všichni za bouřlivého povzbuzování diváků a starších závodníků. Kdo ví, třeba časem zjistíme, že právě tímto závodem odstartovala něčí hvězdná kariéra…ale to si budeme muset ještě chvilku počkat…

Další kategorie startovaly jedna po druhé a vše probíhalo bez zadrhnutí. K vidění byly napínavé sportovní souboje, kdy se v mnoha případech bojovalo až do posledních metrů a všichni závodníci a závodnice dali do závodu vše.

Však také mnozí vše společně rozebírali ať již hned za cílovou čarou nebo později při doplňování energie v podpůrném bufetu s rozličným sortimentem, kdy nejvíce na dračku šly palačinky na mnoho způsobů.

Vloženým závodem "Naruby" byla možnost sportovců přihlásit své rodiče a trenéry do závodu na 200 nebo 400m dle výběru sportovců. Není překvapením, že sportovci se jednohlasně shodli na 400m trati a přihlásili velké množství rodičů a trenérů a pro jednou se role vyměnily. Atmosféra byla doslova bouřlivá a děti své rodiče a trenéry hnaly do cíle neskutečným způsobem…

Závěrem závodu nemohlo chybět vyhlášení výsledků, kdy si každý vyhlášený užil svou chvíli slávy, získal zasloužené ocenění a specialitou letošního ročníku byly perníkové medaile, které měly u účastníků velký úspěch.

Bez obětavého týmu pořadatelů z LK Slovan K.Vary, partnerů klubu a partnerů závodu v podobě Lesy ČR a DEK Stavebniny a zejména bez závodníků, by závod nebyl uskutečnitelný. Vše se ale povedlo na jedničku a 59. ročník Běhu lyžařů okolo Jahodovky prohlašujeme tímto za úspěšný a všem děkujeme za podporu. Zároveň zveme sportovní veřejnost na další závod pořádaný klubem, a to 5.10. - Výběh na Goethovu vyhlídku, kdy se pořadatelsky po několika letech vracíme do karlovarských lesů.

Výsledky 59. ročníku Běhu lyžařů okolo Jahodovky 2024 naleznete ZDE.